O-KRA-ntje Maandblad juni 2025
Rek.nr Okra Schilde BE 86 7775 96295250
Nog elke maand krijgen we de vraag op welke bankrekening men dient over te schrijven voor een activiteit van het Trefpunt. Deze bankrekeningnummer publiceren we elke maand op dezelfde plaats en blijft dus steeds dezelfde.
Familienieuws
Verjaardag
80 jaar
Gilberte Breugelmans 10/06/45
Proficiat Gilberte!
VOORWOORD ROB
Mei 2025
Het is eigenlijk ongelooflijk, maar we zijn tijdens deze lente pardoes in de zomer beland. Al een lange tijd veel zon en warme temperaturen brengt de natuur wel wat
in de war. Bloemen en vaste planten die anders later tot bloei komen staan nu al te stralen alsof we al een maand verder zijn. Jammer genoeg is er ook een keerzijde aan dit weer. De planten en gewassen snakken naar water. Enkele maanden geleden zeiden we nog dat we nu onze auto’s wel zouden mogen wassen. Het lijkt er nu op dat die verbodsmaatregel wel eens vlugger zou kunnen nomen dan gedacht. Eigenlijk snak ikzelf ook al wel naar een beetje regen, als het maar niet te lang duurt. Gelukkig hebben we nog kille nachten waardoor het slapen aangenaam blijft.
Enkele weken geleden toch even verschoten. Ik maakte tijdens het typen opvallend veel fouten. De verkeerde letters kwamen ongewild tevoorschijn. Het heeft enkele dagen geduurd maar ik maakte mij toch wat zorgen. Op aanraden van de kinderen toch maar naar de dokter gegaan. Mogelijk was er een kleine kortsluiting in mijn bovenkamer en dit moet nagekeken worden. Dus een afspraak gemaakt in het ziekenhuis voor een MRI van mijn hersenen. Op 30 juni is er een plekje beschikbaar, dus zal ik dan maar gaan. Ondertussen is alles terug genormaliseerd en merk ik er niets meer van. We zien wel, maar je beseft wel plots hoe nietig een mens is.
Met OKRA gaat het ondertussen prima. Nu woensdag 21 juni zijn we weer in Werf 44 voor onze maandelijkse ledenbijenkomst met broodjes en een koffiekoek. Voor de muzikale noot zorgt Didier Joosen, een inwoner van Schilde, die het beste van zichzelf zal geven.
Op 29 mei trekken we met de parochie naar Meerseldreef met fiets, bus of auto. Voetgangers zijn er vermoedelijk niet meer onder onze leden.
En dan kijken we uit naar onze busreis op 3 juni naar Leopoldsburg en bezoeken we het kamp van Beverlo. Hiervan een verslagje in mijn volgende schrijfsel.
Ik wens iedereen nog vele zonnige dagen, met nu en dan toch een buitje.
Denk er toch vooral aan JE BENT NOOIT TE JONG VOOR OKRA!
Rob Belmans
Zomer
Het zal zomeren in ons hart
als we ons vandaag om morgen geen zorgen maken
die we morgen vergeten zijn!
Het zal zomeren in ons hart
als we naar de zonkant kijken
en niet langer omzien naar voorbije grijze dagen!
Het zal zomeren in ons hart
als we met een knipoogje naar onze blunders zien
die ook anderen geregeld begaan!
Het zal zomeren in ons hart
als we eens zalig niets doen
wat op tijdverlies lijkt kan onnoembaar belangrijk zijn!
Twee dingen zijn er die nooit verouderen
“Geluk en Liefde”
(Mariette)
Voor wie inschreef voor de jaarlijkse busreis op 3 juni naar Leopoldsburg:
Vertrek aan de Werf om 8u30.
Ledenbijeenkomst 18 juni om 14u in de Werf.
Na het voorwoordje van onze voorzitter is er een optreden van Didier Joosen, een entertainer en zanger uit Schilde.
Daarna rond 16u rijdt frietkraam Nicky het plein op en kunnen we aanschuiven om onze magen te vullen met lekkere frietjes, stoofvlees, of een andere snack met een goeie klont sausjes!
Deelnameprijs € 15.
Gelieve in te schrijven bij je contactpersoon of op bankrekening Okra ( zie eerste blad) ten laatste op 11 juni.
Daarnaast gaan ook onze clubactiviteiten de hele maand juni door zoals gepland:
Op maandag: Handwerken in de 4 Wieken vanaf 13u30
Petanque aan Duivenlokaal vanaf 13u30
Op woensdag: turnen in de 4 Wieken van 11u tot 11u30
korte fietstocht met vertrek aan de Werf vanaf 13u30
Gezelschapsspellen op 11 en 25 juni in de 4 Wieken vanaf 13u30
Op 2de en 4de donderdag: fietstocht. In juni op 12 en 26 vanaf 9u aan de Werf
Info hierover volgt per émail.
Fietsen: een geluksmomentje!
Grijp het geluk het is zo snel
Fiets door de natuur je grijpt het wel
Je ziet, je hoort je proeft, je zucht
Je vult je longen met gezonde Kempische lucht
Fiets maar, fiets maar, fiets maar door
Je wordt er fit en gezonder door.
Zelfs een ijsje tussendoor kan geen kwaad
Als je maar weer de eindstreep haalt!
Noteer alvast in je agenda:
Activiteiten vanuit regio:
Ontdek nieuwe spelletjes:Op 13/06/25 van 10 tot 16u kan je nieuwe sporten ontdekken in Pulderbos. Op deze sportdag kan je kennismaken met 3 laagdrempelige toffe werpspelletjes: crossboccia, leeuwentoren en little Bertha.:
Deelnameprijs € 9 inclusief broodje en koffie/thee/water a volonté. Inschrijven via Fons ten laatste op 5 juni.
Zomerzoektocht in Antwerpen
In deze wandelzoektocht ontdek je leuke weetjes over de stad.
Deze loopt van 9 juni tot en met 5 oktober en start aan de Nationalestraat 111. Je kan de formulieren verkrijgen in de Okra-kantoren of via émail bestellen en dan worden ze opgestuurd. € 5 per boekje ( excl. Verzendkosten)
Veel(speur)plezier!
Fietsactiviteiten:
De fietsgordel Voorkempen op dinsdag 26 augustus 2025 vanaf 10u aan de Valkenlaan 1 Ranst.
Warm je fietsbenen alvast op want er staan heel wat leuke fietsactiviteiten gepland dankzij onze trefpunten.
Klaar om een mooi stukje Ranst te ontdekken? Spring op je fiets en laat je verrassen.
OKRA Ranst stippelde verschillende fietslussen uit aan de hand van de knooppunten. Kies de route die jij wil of combineer er.
Jij kiest hoeveel kilometers je fietst. Op de middag ben je welkom voor een lekkere, verse kom soep en drankjes aan democratische prijzen.
Deelname is gratis, vooraf inschrijven is niet nodig.
Heb je graag de routes op voorhand? Surf naar Okra Ranst
Zo kan je zelf je route aanpassen van je startplek naar het trefpunt. Handig!
Daguitstap Okra regio Antwerpen op 3 oktober ‘25
Heb je na onze dagreis nog niet genoeg gekregen van de mooie plekjes:
Je kan dan ook mee op daguitstap* met OKRA regio Antwerpen. Enkelen van ons Trefpunt schreven reeds in.
Dit jaar ontdekken we een stukje van ons boeiend België: Het Land van Herve:
- Mijnen van Blegny
Daal af naar de ondergrondse galerijen, en duik in een andere wereld.
Een gids leidt je rond en vertelt het mysterieuze verhaal van een van de vier authentieke koolmijnen van Europa. - Lunch + degustatie
Geniet van een warm tweegangenmenu terwijl een gids je vertelt over de geschiedenis van le Moulin du Val-Dieu en de abdij Val Dieu. Bovendien proef je tijdens je lunch van twee degustaties (lokaal abdijbier of frisdrank). - Vrije tijd
Ontdek de grote binnenplaats, het park en de basiliek van abdij Val-Dieu, gelegen aan de overkant van de brasserie. Maak een wandeling, snuister rond in de abdijwinkel of bewonder de plek met een drankje in de hand.
Zin om mee te gaan? Vraag meer informatie aan je trefpunt.
Geen lid, maar wel zin om mee te gaan? Contacteer ons via provincieantwerpen@okra.be
*Ter info
Deze daguitstap is voorzien voor de streekpunten Antwerpen Noord & Voorkempen, Groot-Antwerpen en Zuidrand & Rivierenland.
Van 2 september tot en met 3 oktober gaan we telkens met een bus van (max.) 50 deelnemers op pad.
In juni krijg je (onder voorbehoud) meer informatie op welke datum je mee kan.
Kortingen voor leden
Het OKRA-bonnenboekje is een extraatje bovenop je lidmaatschap bij OKRA. Er even tussenuit, aandacht voor je gezondheid, meer comfort, zelfs nieuwe schoenen of een goed boek, het kan nu mét korting of een speciaal OKRA-voordeel dankzij de bonnen van onze partners. Je OKRA-lidgeld is in geen tijd terugverdiend.


OKRA-dating
Vind jouw perfecte match via OKRA! Zin om nieuwe contacten te leggen? OKRA en 50plusMatch helpen je daarbij! Zoek contact met andere OKRA-leden of date veilig én voordelig met duizenden senioren. Chat, maak vrienden of ga mee naar een leuke activiteit.
Probeer 1 week gratis en geniet als OKRA-lid van stevige korting!