• Over OKRA
  • In je buurt
  • Actueel
  • Voordelen
  • Vrijwilligers
  • Contact
  • Steun ons
  • Inloggen
Okra Logo Okra Logo Okra Logo Okra Logo
Trefpunt Stekene
  • Activiteiten trefpunt
  • Over ons
  • Nieuws
  • Foto's
  • Contact
  • Word lid
✕
01/05/2026
Nieuwsbrief Foto

Nieuwsbrief mei 2026

Gepubliceerd op 01/05/2026Nieuwsbrief

1/ Wandelclub 

Begeleide OKRA-Trefpunt wandeling  “Polken” op woensdag 6 mei 2026

Vertrek:   om 13u30 aan de parking in de Polken / Huickstraat

We vertrekken aan de parking in de Polken en wandelen in de richting van het Nieuwstraatje. Via een bosje komen wij in de Wittingstraat. Het spoorweg pad brengt ons naar de Lesten Stuiver waar we een ommetje maken naar de Koebrugstraat. Aan het station gaan wij richting de Zwarte Ruiter en wandelen in een lus terug via de Oostvaart om rust te houden in café De Oude Route (5 km).

Na de rust wandelen we naar het Mandeken, nemen de Abelendreef en wandelen verder naar de Polken. Via de Poliaenstraat keren we terug naar ons vertrekpunt in de Polken/Huickstraat. Totale afstand: ± 9,2 km.

Wandelverantwoordelijke :   Freddy Hoste – Tel. 0474 / 88 59 59

2/ Dansclub

Lijndansen heeft talrijke voordelen: we leren, we bewegen, we maken plezier.

We bewegen zonder het te merken, we trainen de conditie en blijven actief

We laten ons brein werken : we onthouden, we concentreren ons en we coördineren de passen

Het verbetert ons evenwicht en we winnen aan controle

Het laat je zorgen even vergeten, de muziek helpt om de spanning los te laten

We dansen samen, zonder druk, en we maken vooruitgang.

Onze dansgroep zal vertegenwoordigd zijn op de dansinstuif van Waas en Dender. Graag inschrijven vóór 15 mei bij Agnes. Ons programma voor de Stekeldag op 17 mei ligt vast en onze dansers zijn klaar om te laten zien dat OKRA alles behalve oubollig is.

Wij dansen elke maandag in het Gildenhuis.  De starters beginnen om 13u , het tempo kan daar heel traag liggen om iedereen kansen te geven. Tegen 14u is iedereen aanwezig en we dansen verder tot 16u, met een pauze tussen 14:45 en 15:10.

Dansverantwoordelijke: Agnes Van Mieghem – tel. 03/779 84 91

3/ Petanqueclub

Onze petanquers spelen iedere dinsdagnamiddag om 14u00 op de binnen terreinen van “Petanque Stekene” gelegen in de “Van Nature Actief laan” (hiervoor Nieuwstraat 60 G, Stekene – naast de Sporthal) – Kom eens kijken – Altijd welkom.

Petanque verantwoordelijke: Anitta De Bruyne – tel. 03/291 65 29

4/ Breiclub

Wij gaan breien op donderdag 7, 21, 28 mei en 4 juni.

Iedereen welkom voor te breien of te haken. De koffie staat klaar.

De breiclub verantwoordelijken: Rita Wagenaer – tel. 0475/44 37 84 en Gaby Thielens – tel. 03/779 86 35 

5/ Creaclub 

Op 7 mei: gaan we werken met kaartjes met nieuwe technieken.

Meebrengen: schaar, priknaald, prikkussen, potlood, lijm of pritt. Ik breng kaarten mee + een voorbeeld. Na de koffiepauze: werken we verder.

Op 21 mei: verder werken aan de kaartjes en borduren – Meebrengen: fijne naald, schaar, plakband, borduurgaren. Indien je geen priknaald hebt brengt u een fijne naald mee en een kurkenstop. Zie zo, weer een gevulde dag.

De crea verantwoordelijken: Nicky Longeval – tel. 0468/40 80 79 en Maria Van Daele – tel. 03/779 88 93

6/ Kaartclub 

De kaartclub begint om 13u30 voor de meeste punten en om 13u30 voor het bieden.

Op donderdag 7 mei + donderdag 14 mei (O.L.H. Hemelvaart) is er geen kaartnamiddag.

Kaartclub verantwoordelijke : Joan Janssens – tel. 03/789 07 18

7/ Fietsclub

A/ Fietsprogramma mei:

Datum Uur Soort fietstocht Bestemming
13-05-2026 13u30 Gewone fietstocht De Klinge
20-05-2026 13u30 Gewone fietstocht Zuiddorpe
27-05-2026 13u30 Gewone fietstocht Waasmunster

B/ Dagfietstocht op vrijdag 15 mei 2026

Het is een fietstocht uit de oude doos, die brengt ons langs rustige omwegen naar Zaffelare met hier en daar een grindweg of kinderkopjes maar goed berijdbaar. Onze middag pauze is in de The New Four Seasons in Puyenbroeck, dit is het zelfbedieningsrestaurant op het domein Puyenbroeck. Wie zijn eigen bokes wilt meenemen kan dat natuurlijk ook. Zoals steeds zijn er drie stops voorzien op deze tocht.

Sport verzekering en fluohesjes zijn verplicht op onze tochten.

Wij vertrekken zoals gewoonlijk aan de sporthal om 9u30.

Maximaal 30 personen en inschrijven voor vrijdag 8 mei 2026 via de wijkverantwoordelijken.

Fietsverantwoordelijke: Wilmer Dullaert – tel. 03/779 88 32 – GSM 0479/04 89 20

8/ Midweek Floreal Blankenberge van maandag 4 mei tot vrijdag 8 mei 2026

Voor de deelnemers die ingeschreven zijn voor de midweek Floreal in Blankenberge:

  • De bus vertrekt om 10 u op maandag 4/05/2026 aan de fontein van parking Tack in Stekene
  • Wees tijdig aanwezig met uw bagage
  • Vertrek huiswaarts in Blankenberge op vrijdag 8/05/2026 om 14 u

9/ Stekense Stekeldag op zondag 17 mei 2026 van 14u tot 18u

Op zondag 17 mei 2026 organiseert de gemeente Stekene, in samenwerking met de verenigingen van onze gemeente, haar 4de Stekense Stekeldag in de vrijetijdszone en in De Sportstek in Stekene.

Op deze Stekense Stekeldag kan jong en oud komen proeven van sport en cultuur door en voor Stekenaren, aangevuld met een gevarieerd programma aan muziek, theater, dans, sport en spel. De bezoekers kunnen genieten van tal van initiaties, demonstraties en workshops.

Ook dit jaar neemt onze vereniging opnieuw deel aan de Stekense Stekeldag. U kunt onze stand bezoeken waar o.a. demo’s gegeven worden door onze breiclub en creaclub.

Onze dansclub geeft een optreden op de voorziene dansvloer Kom alvast een kijkje nemen.

De Stekense Stekeldag wordt afgesloten met een optreden van Wim Soutaer om 19 uur.

10/ Bedevaartreis naar Maldegem Kleit en de wereldhaven van Zeebrugge op dinsdag 19 mei 2026

Vertrek om 08u00 aan de fontein van parking Tack in Stekene. Bij aankomst starten wij onze dag met een versterkende koffie of thee en een koffiekoek. Aansluitend wonen we de gebedsdienst met ommegang bij aan de grot van O.L.Vrouw van Kleit. Pastoor Luc Mertens zal voorgaan in de gebedsdienst en ommegang.

Na deze serene en vrome voormiddag gaan we aan tafel voor de lunch.  Een broodmaaltijd met boterhammen en vier soorten beleg (kaas, ham, préparé en krabsalade) vergezeld van koffie en thee.

Na de lunch zetten we onze reis verder richting Zeebrugge.

We worden ontvangen in de ABC-toren (Artes Bruges Cruises) aan de Rederskaai.
Hier krijgen we:

  • een korte filmprojectie
  • een duidelijke uiteenzetting over de haven door een professionele gids.

Daarna volgt een begeleide rondrit door het havengebied.

Aansluitend maken we een indrukwekkende rondvaart in de haven van Zeebrugge.
Vanuit je comfortabele stoel achter de panoramische ramen of op het zonnedek kom je oog in oog te staan met:

  • ferry’s en vrachtschepen
  • cruiseschepen
  • vissersvaartuigen en plezierjachten
  • marineschepen en fregatten

We varen langs o.a.:

  • de Belgische marinebasis
  • de LNG-gasterminal
  • de windturbines op de strekdam
  • de indrukwekkende Vandammesluis
  • het drukke Sterneneiland met duizenden zeevogels

Een belevenis die je een heel andere kijk geeft op een wereldhaven.
(Tijdens de rondvaart is er mogelijkheid om iets te drinken – dranken voor eigen rekening.)

We sluiten deze boeiende dag af met een diner (een driegangenmenu).

De deelname prijs bedraagt 89 euro per persoon. Max. aantal deelnemers voor deze daguitstap is 59 personen + 1 gids, daarna wordt een wachtlijst aangelegd.

Inschrijven kan via je wijkverantwoordelijke / contactpersoon uiterlijk tot vrijdag 8 mei 2026.

11/ OKRA-De Klinge organiseert een lezing “Uw rechten als patiënt” op dinsdag 12 mei 2026 om 14 uur in OC Parochiehuis, Sint-Gillisstraat 14, 9170 De Klinge

Gastspreker Peter Dhaese legt de rechten uitgebreid uit: recht op kwaliteitsvolle zorgverlening, recht op vrije zorgverlener, recht op bescherming van de persoonlijke levenssfeer.

U kan inschrijven voor deze lezing tot vrijdag 8 mei 2026 mits betaling van 5 euro op rekening BE94 3632 1722 8914 van OKRA De Klinge met vermelding “Patiëntenrechten” + uw naam.   Uw inschrijving is pas definitief na betaling.

Inlichtingen: Adrienne Van Eetvelt – Tel. 0486/10 74 15 of via mail: bobdeschutter@skynet.be

12/ Dansinstuif Waas en Dender op donderdag 28 mei 2026 in Waasmunster

De werkgroep DANS van de streekpunten Waas en Dender nodigt alle lijndansers uit voor de jaarlijkse dansinstuif op donderdag 28 mei 2026 in De Meermin, Abdij Van Roosenberghlaan 12 in Waasmunster.

De deuren gaan open om 13u00 – Vanaf 13u30 tot 17u00 kunt u terecht voor lijndansen en salondansen.

Deelnameprijs (incl. taart & koffie): 15 euro voor OKRA-leden.

Inschrijven voor deze dansinstuif kunt u bij onze danslerares AGNES VAN MIEGHEM vóór vrijdag 15 mei 2026 – Tel. 03/779 84 91 

13/ OKRA BREEKT UIT – Ballonvaren op maandag 8 juni 2026 (onder voorbehoud)

Voor wie durft en houdt van verrassende activiteiten organiseert OKRA Oost-Vlaanderen in de zotte OKRA-Week “BALLONVAREN” in Waasmunster (de datum is onder voorbehoud) en afhankelijk van de weersomstandigheden. Deze avondvlucht gaat door met geschat vertrek om 19u00 in Waasmunster. Na de landing wordt er een glaasje gedronken.

Deelnameprijs: 135 euro per persoon. Inschrijven voor deze activiteit kan via je wijkverantwoordelijke / contactpersoon uiterlijk tot vrijdag 8 mei 2026.

14/ Geniet namiddag: Stoelyoga + Koffiekletsnamiddag op vrijdag 12 juni 2026

In het kader van de ZOTTE OKRA-WEEK doen wij ook eens zot en combineren 2 verschillende activiteiten op één namiddag.

Wij starten om 13u30 tot 14u30 met een STOELYOGA gegeven door Emilie De Visscher (velen kennen haar van de Floreal).

Emilie gaat ons begeleiden op zachte yogamomenten waarbij ontspanning, ademhaling en rustig bewegen centraal staan. Deze vorm van yoga is heel toegankelijk: alle oefeningen gebeuren op of rond een stoel, waardoor iedereen op zijn of haar eigen tempo kan meedoen. Tijdens dit uurtje nemen we rustig de tijd voor:

  • eenvoudige ademhalingsoefeningen
    • korte ontspannings- of meditatiemomenten
    • zachte bewegingen om het lichaam soepel te houden

Na dit ontspannende en rustige uurtje gooien wij de boel om en starten wij vanaf 15u met een “Koffieklets” voor de rest van de namiddag. Koffie/thee en gebak is gratis. Wenst u andere drankjes te gebruiken, deze kunnen aangekocht worden aan democratische prijzen. Wij zorgen voor een vleugje achtergrondmuziek.

Praktisch:

  • De deuren gaan open om 13u00
  • Start om 13u30 tot 14u30 = Stoelyoga
  • Vanaf 15u = Koffieklets

Inschrijven voor deze namiddag is noodzakelijk en kan via de wijkverantwoordelijke / contactpersoon vóór donderdag 4 juni 2026.

15/ Daguitstap naar ambachtelijk familiebedrijf De Klok en historisch GENT op dinsdag 16 juni 2026

Vertrek om 08u00 aan de fontein van parking Tack in Stekene.

We starten onze dag met een bezoek aan het ambachtelijk familiebedrijf “De Klok” te Serskamp. We worden er verwelkomd en krijgen aansluitend uitleg over het verloop van het bezoek:

Programma:

  • ontvangst en welkomstwoord
  • degustatie van artisanale speculaas met een tas koffie
  • bedrijfsfilm (zodat u reeds een idee hebt van wat en hoe)
  • degustatie van een glaasje advocaat en een artisanale praline/delicatesse bij een tweede tasje koffie
  • rondleiding in de productieruimte + magazijn met bijhorende uitleg
  • informatie qua historiek en groei van het bedrijf + vragenrondje
  • een aandenken voor thuis.

Daarna gaan we aan tafel voor onze lunch (een driegangenmenu).

In de namiddag bezoeken we Gent – In Gent kom je ogen tekort! Met de niet te missen toppers vind je hier tal van andere monumenten, musea en nog veel meer.

We gaan aan boord voor een boottocht in het historisch centrum (40 min). Boeiend gegidste rondvaart doorheen het middeleeuwse Gent met zijn uitgebreid scala van monumenten. U vaart op de Leie tot aan de Rabot torens, ’t mooiste stadsdeel gaat voor u open.

Na de boottocht is er vrije tijd om te  pauzeren in één van de bruine kroegen of koffiehuizen.

We ronden deze boeiende dag af met een broodmaaltijd bestaande uit 2 witte en 2 bruine sneden brood met kaas & ham, boter en slaatje, 2 tassen koffie of thee.

De deelname prijs bedraagt 89 euro per persoon. Max. aantal deelnemers voor deze daguitstap is 60 personen, daarna wordt een wachtlijst aangelegd.

Inschrijven kan via je wijkverantwoordelijke / contactpersoon uiterlijk tot vrijdag 5 juni 2026.

16/ Bericht voor onze logistieke medewerkers 

We verwachten alle leden van de logistieke ploeg in het Gildenhuis op vrijdag 12 juni 2026 om  9 uur voor het klaar zetten van de grote zaal voor de Stoelyoga en Koffieklets namiddag.

Alvast dank bij voorbaat voor jullie aanwezigheid.

Inschrijvingsstrook voor deelname:

Naam + voornaam : …………………………………………………………………………

Adres : ………………………………………………………………………………………..

Telefoon of GSM nummer : ………………………………………………………………………………………..

Gelieve alle namen en telefoonnummers van de deelnemers te vermelden bij inschrijving!

 

  • schrijft in met ……..….personen voor de Bedevaartreis naar Maldegem Kleit en

de wereldhaven Zeebrugge op dinsdag 19 mei 2026 en betaalt:

……… x  89 euro = ………. Euro

  • schrijft in met ……..….personen voor de Dagfietstocht naar Zaffelare

op vrijdag 15 mei 2026

  • schrijft in met ……..….personen voor de Ballonvaart op maandag 8 juni

(datum is onder voorbehoud) en betaalt:

……… x  135 euro = ………. Euro

  • schrijft in voor de gratis Stoelyoga + Koffieklets namiddag op vrijdag 12 juni 2026
  1. Neemt deel met ….……… personen aan de Stoelyoga (13u30 tot 14u30)
  2. Neemt deel met ….……… personen aan de Koffieklets (15u tot 17u)
  • schrijft in met ……..….personen voor de daguitstap naar Gent op dinsdag 16

 juni en betaalt:

……… x  89 euro = ………. Euro

Nieuwsbrief Foto
Deel dit bericht op sociale media.

Kortingen voor leden

Het OKRA-bonnenboekje is een extraatje bovenop je lidmaatschap bij OKRA. Er even tussenuit, aandacht voor je gezondheid, meer comfort, zelfs nieuwe schoenen of een goed boek, het kan nu mét korting of een speciaal OKRA-voordeel dankzij de bonnen van onze partners. Je OKRA-lidgeld is in geen tijd terugverdiend.

Snel naar voordelen
Cover Bonnenboekje

OKRA-dating

Vind jouw perfecte match via OKRA! Zin om nieuwe contacten te leggen? OKRA en 50plusMatch helpen je daarbij! Zoek contact met andere OKRA-leden of date veilig én voordelig met duizenden senioren. Chat, maak vrienden of ga mee naar een leuke activiteit.

Probeer 1 week gratis en geniet als OKRA-lid van stevige korting!

Schrijf gratis in
Footer Image
OKRA
Pers
Vacatures
Disclaimer
Algemene voorwaarden
Privacy
Volg onze sociale media
Zin in OKRA-tv of het OKRA-journaal?
Neem zeker een kijkje op Youtube.
Schrijf in op de nieuwsbrief
Wil je op de hoogte blijven van wat er gebeurt bij OKRA, schrijf je dan snel in op de nieuwsbrief en wij doen de rest.
Schrijf in
© 2026 OKRA vzwBE 0412.022.346Website door Atelier 64
ONZE PARTNERSCm logoVlaamse overheid logo
0

€ 0,00

  • Over OKRA
  • In je buurt
  • Actueel
  • Voordelen
  • Vrijwilligers
  • Contact
  • Steun ons
  • Inloggen