BEZOEK STAD LUIK
Woensdag 16/09/2026 om 08:38
Bezoek aan de stad Luik op 16 september 2026
Na onze succesvolle uitstappen aan Antwerpen en Mechelen brengen we dit jaar een bezoek aan de stad Luik.
We vertrekken met de trein van 08.38 H in het station van Hasselt. Wij vragen U op tijd in het station te zijn, zeker diegenen die er nog tickets moeten nemen.
Een ticket, heen en terug, zonder train+ kaart of andere vermindering, kost 12,40 euro. Deze tickets zullen wij afhalen.
Een ticket met train+ kaart kost voor de heenreis 5,50 euro en voor de terugreis 3,70 euro. Dit moet persoonlijk afgehaald worden.
Bij aankomst in Luik-Guillemins gaan we samen iets drinken en ons verfrissen in het “Grand Café de la Gare”, gelegen in het station.
Onze gids wacht ons op in het station en leidt ons gedurende één uur door dit prachtige gebouw.
Daarna stappen we terug de trein op naar Luik-Saint Lambert. Hiervoor is ons terugreisticket geldig.
Vanaf dit station stappen we over p.m. 500 m naar restaurant Le Cloître voor onze lunch. Er wordt ons volgend viergangenmenu aangeboden :
- voorgerecht : Soep van seizoensgroenten
of Kaaskroket met rucola
- tussengerecht : Scamp’s op Thaise wijze
- hoofdgerecht : 2 Luikse balletjes met Luikse saus, frieten, salade
of 2 Gehaktballen met roomsaus, witloof en Chimay-bleubier,frieten,
en salade
of Risotto met champignons en doperwten
of Gestoomde zalm met prei en aardappelpuree met olijfolie
- nagerecht : Warme Luikse wafel met slagroom
of Luikse koffie met Peket (Luikse jenever) klein glas
Vervolgens stappen we over p.m. 750 m naar de Place Saint-Lambert met het Prins-Bisschoppelijk Paleis en de restanten van de Kathedraal Saint-Lambert.
We bezoeken er gedurende 1.30 H het ondergrondse Archeoforum. We krijgen er individueel een tablet ter beschikking met nederlandstalige uitleg.
Dan gaan we weer over p.m. 750 m op stap naar de Sint-Pauluskathedraal, een pracht van een kerk, die we vrij bezoeken.
We keren dan terug naar de Place Saint-Lambert en gaan op weg naar Station Saint-Lambert wat verpozen, nagenieten en napraten in Green Mille, een leuk adresje waar allerlei drankjes kunnen genuttigd worden, maar ook is er een keuze tussen kleine, typisch Luikse, tapasschoteltjes van 4, 6, 8, 10 euro.
Zelfvoldaan stappen we dan naar station Saint Lambert om de trein naar Hasselt van 19.28 H te nemen. We zijn terug in Hasselt om 20.20 H.
De kostprijs voor deze uitstap bedraagt :
- voor de deelnemers zonder vermindering op de trein : 55 euro
- voor de deelnemers met train+ kaart of andere verminderingen : 46 euro
We willen graag uw inschrijving met behulp van het bijgevoegde formulier vòòr 7 september bij Ilona, 0495-595422.
Betaling gebeurt op rekening BE72 7360 0660 0916 van Okra Heilig Hart.

Locatie
Schrijf in
Kortingen voor leden
Het OKRA-bonnenboekje is een extraatje bovenop je lidmaatschap bij OKRA. Er even tussenuit, aandacht voor je gezondheid, meer comfort, zelfs nieuwe schoenen of een goed boek, het kan nu mét korting of een speciaal OKRA-voordeel dankzij de bonnen van onze partners. Je OKRA-lidgeld is in geen tijd terugverdiend.


OKRA-dating
Vind jouw perfecte match via OKRA! Zin om nieuwe contacten te leggen? OKRA en 50plusMatch helpen je daarbij! Zoek contact met andere OKRA-leden of date veilig én voordelig met duizenden senioren. Chat, maak vrienden of ga mee naar een leuke activiteit.
Probeer 1 week gratis en geniet als OKRA-lid van stevige korting!