• Over OKRA
  • In je buurt
  • Actueel
  • Voordelen
  • Vrijwilligers
  • Contact
  • Steun ons
  • Inloggen
Okra Logo Okra Logo Okra Logo Okra Logo
Trefpunt Zaventem
  • Activiteiten trefpunt
  • Over ons
  • Nieuws
  • Foto's
  • Contact
  • Word lid
✕
24/06/2026
AFGELOPEN ACTIVITEIT

Bedevaart naar Dadizele en bezoek "Oude Kaesmackerij "te Passendale

Woensdag 24/06/2026 om 07:15

Dit jaar houden we onze traditionele bedevaart in de gemeente Dadizele, meer bepaald in de
de Basiliek van Onze-Lieve-Vrouw van Dadizele. Het Mariabeeld werd vereerd met een Pauselijke kroning door Mgr. Waffelaert in 1902. Later verkreeg de bedevaartskerk per pauselijke bul de titel van basilica minor. De eerstesteenlegging gebeurde op 8 september 1857 en op 1 september 1867 werd de eerste heilige mis opgedragen. Paus Leo XIII kende op 31 januari 1882 aan de kerk van Dadizele het statuut van basiliek toe: naast de Heilige Bloedkapel te Brugge, de enige basiliek in het bisdom Brugge. Dadizele was reeds in de 14e eeuw een bekend bedevaartsoord. Het 15e-eeuws albasten beeld van Onze-Lieve-Vrouw met Kind (genoemd: Onze-Lieve-Vrouw van Dadizele) is prominent in de kerk aanwezig. Op 1 juli 2020 werd een nieuwe kapel ingehuldigd ter ere van een relikwie van de heilige paus Johannes Paulus II. De relikwie zijn enkele haren van Johannes Paulus. Op het retabel staat Johannes Paulus in het midden, links staat Onze Lieve Vrouw van Dadizele en rechts de basiliek.
Na de laatste ophaalplaats, rijden we direct richting Dadizele, waar we in restaurant  dicht bij de kerk zelf, ons ontbijt eerst zullen nuttigen. Omstreeks 10.45 u gaan we stilaan plaats nemen in de kerk, waar om 1100 u Pater Frederik de H. Eucharistieviering zal leiden. Bij het einde van de viering krijgt u nog even de tijd om de kerk te bezichtigen of een kaarsje aan te steken. Tegen uiterlijk 12.45 u wordt u opnieuw in het restaurant verwacht voor de lunch, die is samengesteld uit: dagsoep – kip met champignonsaus en groentjes en frieten – dessert en koffie.
Na het middagmaal, ongeveer rond 14.20 u vertrekken we dan richting Passendale, waar we om 15.00 u verwacht worden voor een gegidste wandeling in de Oude Kaasmakerij. Hier krijgt u een idee hoe en wanneer de typische Passendaalse kaas ontstond en gemaakt wordt. Na de rondleiding wordt u nog een proeverij van bieren en kazen aangeboden. Het vertrek is voorzien tegen uiterlijk 18.00 u.
Prijs: 75 € uiterlijk te betalen tegen 17-06-2026 ( ten laatste op onze rekening op 19-06-26!!)
Inbegrepen: busreis, ontbijt, middagmaal, bezoek en gidsen Oude Kaasmakerij en kaasproef.
U kan zich inschrijven door het bedrag van 75 € te storten op ons gekend rekeningnummer

BE39 7341 9010 1619.
OPSTAPPLAATSEN – EN UREN: NOSSEGEM ( Hoeve Nothengem) om 07.20 u – ZAVENTEM (Kerkplein) om 07.30 u – ZAVENTEM VILVOORDELAAN om 07.40 u.
De vertrekuren zijn iets vroeger gepland dan gewoonte, vanwege de uitzonderlijke verkeersomstandigheden bij het verlaten van Zaventem!

 

Woensdag 24/06/2026 07:15 - 20:30(Inschrijven vóór 17/06/2026)
€ 75,00 voor leden
Max 49 deelnemers
DESEGHER JOHAN
johandesegher41@msn.com 0486385304
Deel dit bericht op sociale media.

Locatie

Schrijf in

Kortingen voor leden

Het OKRA-bonnenboekje is een extraatje bovenop je lidmaatschap bij OKRA. Er even tussenuit, aandacht voor je gezondheid, meer comfort, zelfs nieuwe schoenen of een goed boek, het kan nu mét korting of een speciaal OKRA-voordeel dankzij de bonnen van onze partners. Je OKRA-lidgeld is in geen tijd terugverdiend.

Snel naar voordelen
Cover Bonnenboekje 2026-2027

OKRA-dating

Vind jouw perfecte match via OKRA! Zin om nieuwe contacten te leggen? OKRA en 50plusMatch helpen je daarbij! Zoek contact met andere OKRA-leden of date veilig én voordelig met duizenden senioren. Chat, maak vrienden of ga mee naar een leuke activiteit.

Probeer 1 week gratis en geniet als OKRA-lid van stevige korting!

Schrijf gratis in
Footer Image
OKRA
Pers
Vacatures
Disclaimer
Algemene voorwaarden
Privacy
Volg onze sociale media
Zin in OKRA-tv of het OKRA-journaal?
Neem zeker een kijkje op Youtube.
Schrijf in op de nieuwsbrief
Wil je op de hoogte blijven van wat er gebeurt bij OKRA, schrijf je dan snel in op de nieuwsbrief en wij doen de rest.
Schrijf in
© 2026 OKRA vzwBE 0412.022.346Website door Atelier 64
ONZE PARTNERSCm logoVlaamse overheid logo
0

€ 0,00

  • Over OKRA
  • In je buurt
  • Actueel
  • Voordelen
  • Vrijwilligers
  • Contact
  • Steun ons
  • Inloggen