• Over OKRA
  • In je buurt
  • Actueel
  • Voordelen
  • Vrijwilligers
  • Contact
  • Steun ons
  • Inloggen
Okra Logo Okra Logo Okra Logo Okra Logo
Trefpunt Mortsel St.-Bernadette
  • Activiteiten trefpunt
  • Over ons
  • Nieuws
  • Foto's
  • Contact
  • Word lid
✕
24/06/2026
Bunkers 03
AFGELOPEN ACTIVITEIT

CULTUUR - BEZOEK BUNKERMUSEUM

Woensdag 24/06/2026 om 14:30

Bunkers 03
Woensdag 24/06/2026 14:30 - 17:30
Herman Stevens
stevens_herman@skynet.be GSM : 0495-27 44 40
Deel dit bericht op sociale media.

CULTUUR – Bezoek aan het Bunkermuseum

De culturele activiteit van juni brengt ons naar de omgeving van Park Den Brandt, waar we een geleid bezoek brengen aan enkele gerestaureerde Duitse Atlantikwallbunkers.

Deze bunkers boden onderdak aan de generaal en de stafchef van het 89ste legerkorps. Van hieruit moesten zij tienduizenden manschappen aansturen die ingezet werden om de kusten van België, Nederland en Frankrijk te bewaken. Zij waren verantwoordelijk voor de operaties (Ia) en de communicatie (Ic) van de troepen.

Tijdens het bezoek wordt de geschiedenis van de site en haar rol binnen de Atlantikwall uitvoerig toegelicht. Aan de hand van de verschillende ruimtes, objecten en bijhorende documentatie krijgt u een duidelijk beeld van de bunkers: van de bouw tot het latere gebruik.

Daarnaast werden twee ruimtes ingericht met objecten en documentatie over de luchtoorlog, met bijzondere aandacht voor de V1- en V2-wapens die gedurende ongeveer zes maanden Antwerpen en haar haven terroriseerden. Tussen oktober 1944 en maart 1945 vielen er 459 raketten op de stad. Een van de zwaarste drama’s was de inslag van een V2-raket op cinema Rex, waarbij 567 doden vielen.

De ingangen van de bunkers zijn enkel bereikbaar via een trap. Binnen in de bunkers bevindt alles zich op één niveau, maar de doorgangen zijn maximaal 80 cm breed en hebben meestal onderaan een opstaande rand van ongeveer 7 cm.

In de museumbunkers heerst een vrij constante temperatuur van ongeveer 17 graden. Na enige tijd kan het er fris aanvoelen. Een sjaal of muts is niet nodig, maar een trui wordt wel aanbevolen.

Bunkers 05
Bunkers 02

Samenvatting

Wanneer: Woensdag 24 juni vanaf 14.30 uur

Waar: Het museum ligt in Park Den Brandt, aan de parkingang van de Acacialaan ter hoogte van de Seringenlaan. Bij het betreden van het park vindt u het museum achter de groene poort aan uw linkerzijde.

Vervoer:

  • Bus 17 – halte Della Faillelaan (ca. 400 m)
  • Bus 180, 181, 182 en 183 – halte Eglantierlaan (ca. 600 m)
  • Auto – nabij de parkingang aan de Acacialaan is meestal voldoende gratis parkeergelegenheid (ca. 700 m)
  • Fiets

Kostprijs:  € 12 per persoon, te storten op de rekening van OKRA St Bernadette tegen uiterlijk 12 juni, met vermelding “Bunkers”.

Maximum aantal deelnemers: 20 personen

Info: Herman Stevens – 0495 27 44 40

KLIK OP DEZE BUTTON VOOR HET PLANNETJE
Bunkers 11

Algemene voorwaarden culturele activiteiten en feesten

  • Een deelname is pas definitief na storting op rekening van OKRA St.-Bernadette FV: BE31 7310 0711 8155. Bij een beperking van het aantal deelnemers geldt het tijdstip van betaling. Nadien wordt u in volgorde van betaling op de wachtlijst geplaatst.
  • Terugbetaling is enkel mogelijk na schriftelijke annulering en op voorwaarde dat er voor onze club geen kosten aan verbonden zijn. Eventuele gemaakte kosten worden wel aangerekend.

Locatie

Schrijf in

Kortingen voor leden

Het OKRA-bonnenboekje is een extraatje bovenop je lidmaatschap bij OKRA. Er even tussenuit, aandacht voor je gezondheid, meer comfort, zelfs nieuwe schoenen of een goed boek, het kan nu mét korting of een speciaal OKRA-voordeel dankzij de bonnen van onze partners. Je OKRA-lidgeld is in geen tijd terugverdiend.

Snel naar voordelen
Cover Bonnenboekje 2026-2027

OKRA-dating

Vind jouw perfecte match via OKRA! Zin om nieuwe contacten te leggen? OKRA en 50plusMatch helpen je daarbij! Zoek contact met andere OKRA-leden of date veilig én voordelig met duizenden senioren. Chat, maak vrienden of ga mee naar een leuke activiteit.

Probeer 1 week gratis en geniet als OKRA-lid van stevige korting!

Schrijf gratis in
Footer Image
OKRA
Pers
Vacatures
Disclaimer
Algemene voorwaarden
Privacy
Volg onze sociale media
Zin in OKRA-tv of het OKRA-journaal?
Neem zeker een kijkje op Youtube.
Schrijf in op de nieuwsbrief
Wil je op de hoogte blijven van wat er gebeurt bij OKRA, schrijf je dan snel in op de nieuwsbrief en wij doen de rest.
Schrijf in
© 2026 OKRA vzwBE 0412.022.346Website door Atelier 64
ONZE PARTNERSCm logoVlaamse overheid logo
0

€ 0,00

  • Over OKRA
  • In je buurt
  • Actueel
  • Voordelen
  • Vrijwilligers
  • Contact
  • Steun ons
  • Inloggen